V poslední vlně by se měly 8. června otevřít hotely a ubytovací zařízení

0

Bez nás, o nás… To už tady několikrát bylo a jak to dopadlo? Nechci tady spílat proč a jak, to nemá cenu, jen v kontextu včerejšího zamyšlení se holá pravda opět projevuje. Je to záměr, nevědomost nebo nadřazenost?

Jak je vidět, tak místo pomoci se dočkáváme překážek, které nám vláda servíruje a které musíme řešit místo přípravy na provoz.

Otevření provozovny po neplánovaném uzavření ze dne na den znamená velké přípravy i v době, kdy neplatí žádná mimořádná opatření. Z pohledu data až 8. června je času dost, ale budeme mít v té době ještě dost sil a finančních prostředků? Budeme moci do té doby držet zaměstnance? Budeme moci plánovat cash flow? Datum uvolnění uzavření po téměř třech měsících je vražedné, sice naráz otevřeme hotely a ubytovací zařízení, ale víme, kolik lidí se ubytuje, kolik hostů k nám přijede? Kolik to bude dovolenkářů, cesťáků, firemních a kongresových hostů? A co uvolnění cest zahraničních hostů?

Otázek je přehršle a téměř na všechny není relevantní odpověď. Čeká nás doba temna, budeme střílet do neznáma, zkoušet a učit se z nezdaru. Nebude to jednoduchá doba, určitě většina majitelů bude doslova bezradná.

Avšak nesmíne se vzdát, neuchýlit se k praktikám podbízení, poskytování dotačních cen, nepodlehnout nejrůznějším slevomatovým pobídkám a neuváženým cenovým praktikám.

Myslíte si, že naši dodavatelé nám budou poskytovat dumpingové ceny? Nebudou, jasně že nebudou a tak ani my nesmíme v zájmu obsazenosti klesnout na slevovou hru se zákazníkem. Jsou jiné cesty, jak nabídnout služby hostům za přijatelné ceny a současně být konkurence schopným.

Chcete se o těchto možnostech pobavit? Pište nebo volejte, konzultace dosud probíhají zdarma. A nezapomeňte, každé zařízení je jedinečné a vyžaduje jedinečný přístup.

Přeji nám všem, ať brzy najdeme cestu zpět v našem fascinujícím byznyse…

Comments are closed.