Prvotní dojem

0

Zase bude krásný den, tak neklesejme na mysli, ona (statistika) nám to vyčíslí. Když drak si z nosu síru pouští a Honza na něj číhá v houští, pak statistika předpovídá, že nestvůra už neposnídá … To se perfektně hodí na dnešní dny…

Další koronavirový den, musíme „bojovat“ tím, že se se současnou situací vyrovnáme, přečkáme a s chutí se pustíme do práce.

V běžném provozu denně doslova letíme do práce, prolítneme dveřmi, za kterými se na nás sypou problémy prošlého dne a vyvstávají úkoly nové, které musíme zvládnout a řešit. V těchto prvních momentech příchodu do práce ani nemáme čas zaznamenat, jak vlastně vizuálně vypadá zvenku naše zařízení v celkovém pohledu, vlastní vstup a místnost, do které hosté bezprostředně vstoupí a rozhlíží se.

Prvotní dojem je velmi důležitý a to z mnoha pohledů. Udělejme si check list, na který si napišme své postřehy, jak vaše zařízení vypadá z venku a ze vstupu.

Jsme před svým zařízením sami, nikde nikdo, vezměme si židli, křesílko nebo lehátko a pěkně se do vhodné vzdálenosti od zařízení usaďme a zadívejme se na celkový pohled. Nespěchejme, dnes není kam, spěch bývá špatný rádce. Dopřejme si čas, udělejme si čaj nebo kávu a dívejme se a přemýšlejme. Teď přijde na řadu připravený check list a pišme, zcela bez obalu, co se nám líbí a hlavně co se nám nelíbí. Nechme proudit tělem a myslí pocit, podobný pocit, jako má náš potenciální host.

Je pohled na zařízení příjemný? Láká mě něco, proč vstoupit? Je něco, co mě upoutá? Vím, že musím vstoupit, ale odrazuje mě něco? Otázek určitě bude mnoho a to nejem pocitových, ale i praktických podle zaměření zařízení. Zaměřme se i na otázky lidí, kteří naše zařízení najdou náhodně a venku se rozhodují, zda vstoupit či nikoliv, je jim zvenku jasné, co nabízíme?

Venku svítí sluníčko, příjemně hřeje, tak toho využijme, přeji vám příjemný den.

Comments are closed.