Profesní oděvy

Profesní oděvy, pracovní oděvy, uniformy, jak se ještě nazývá oblečení, které se používá jednotně v různých provozech cestovního ruchu, především v hotelovém byznyse?

Ať už je souhrnný název oděvů jakýkoliv, profesní oděvy jsou nejen vizitkou toho daného zařízení, ale i „úctou“ k zákazníkovi.

Profesní oděvy nemají ryze praktické použití, ale i společenské a prestižní, uniformy dělají image, příslušnost k profesi, jsou schopny neverbálně zvýšit pozitivní náladu, dokonale ukáží čistotu a profesionalitu a v neposlední řadě i módnost a nápaditost.

Aby byly dodrženy všechny výše uvedené aspekty, je zapotřebí již při výstavbě hotelovéh o zařízení nebo jeho rekonstrukci či inovaci, přistoupit k jednání s odborníky, kteří se výrobou profesních oděvů zabývají a mají několikaleté zkušenosti. Stejně jako v ostatním hotelovém textilu, tak i u pracovních oděvů platí, že ne všechny materiály jsou vhodné pro každý provoz. A že ne všechno lze koupit ve standardních obchodech.

Na trhu je široká nabídka specializovaných firem, které se profesionálně zabývají výrobou profesních oděvů. A jak zjistit, která je nejlepší?

Nechte si poradit z médií, z odborných tiskovin či internetu, od známých z oboru nebo se nechte inspirovat naším doporučením.

Profesní oděvy při vhodném zvolení mohou na první pohled definovat, kam který pracovník patří, do jakého výrobního procesu nebo služby. Současně mohou nést různé výšivky, nášivky či zažehlení s nejrůznějšími sděleními od jmenovek až po loga a postavení ve společnosti.

Nároky na pracovní oděvy jsou jedny z nejvyšších, musí respektovat fakt, že je zaměstnanci nosí celou pracovní dobu a více méně v extrémních a zátěžových podmínkách. Výdrž, nemačkavost, nešpinivost, absorbčnost, elastičnost a další parametry jsou rozhodujícími kritérii při výběru optimálních materiálů a jejich zpracování.

Skutečně kvalitní profesní oděvy nejen že reprezentují, ale i šetří provozní a údržbové náklady při jejich manipulaci.

Doporučení výrobci a dodavatelé:

Další dodavatelé:

IVNprofi
Erin
Dafné
Proficook
Gastro-PFAFF
Veste