Nevyužívané prostory, a co s nimi?

0

Na příští týden mám v plánu pojednání o hostingu a webových službách. A vidíte, zrovna o víkendu proběhla neplánovaná migrace u mého hostingu a téměř na celý den byl web mimo provoz. Dnes, resp. zítra toho bude na práci více, tak to trochu upravím, ať vše zvládneme :).

Po víkendu se opět pustíme do práce, nevěřím tomu, že i když vláda „uvolnila“ ubytovávat osoby při výkonu práce, podnikání či obdobné činnosti v souladu s mimořádným nařízením Ministerstva zdravotnictví ze dne 27.3.2020, mají ubytovací kapacity plno. Na to si ještě nejspíš nějakou dobu budeme muset počkat.

V době bez hostů a zaměstnanců jsou prostory prázdné a „nějak“ velké, nezdá se vám? A právě tato myšlenka bude stěžejní pro dnešní zadání. Při procházení zařízení by bylo dobré analyzovat prostory, které neslouží pro komerční využití, ale které jsou tak nějak součástí celého komplexu. I když neslouží primárně komerci, musí se udržovat, uklízet, nasvětlovat, vytápět a kdo ví co ještě. Všechno to jsou v konečném důsledu náklady, které něco stojí a při celkovém účtu za rok to jsou nemalé částky.

Nebylo by dobré se na tyto prostory více zaměřit? Dát si kávu, čaj nebo pivko a v klidu začít přemýšlet, jak prostory využít, aby alespoň nezbytné náklady byly vyrovnány? Zejména v době, kdy budeme nutně šetřit každou korunu, by dobrá rozhodnutí přišla vhod.

Využití prostor v zařízeních je nebývalé množství, chce to jen vůli něco vymyslet. A pokud vás nic nenapadá, vemte si někoho k ruce, pobavte se dohromady a dejte si úkol s jasným cílem. Zaznamenávejte si i ty nejšílenější nápady, uvidíte, jak pomalu a jistě se budete blížit k cíli, tj. k využití nevyužívaného. Chce to jen tu správnou odvahu, tak držím pěsti!

Comments are closed.