Není Wi-Fi jako Wi-Fi

0

Bezplatné Wi-Fi se stalo téměř samozřejmostí a standardem, tak jako v dřívější době televize, placené televizní filmové kanály a později vícekanálová nabídka v několika jazykových mutacích.

Bleskurychlý nástup internetu a virtuální komunikace, jeho vnímání, potřeba jak pracovní, tak osobní se stala nutností zabezpečení signálu ve veřejném prostoru, do kterého patří i hotelová zařízení.

V současné době existuje několik webových portálů, které podávají informace o rychlostech Wi-Fi připojení v hotelích po celém světě. Jedním z nich Hotel WiFi Test již zobrazuje informace o rychlosti připojení na cestovatelských webech Hotels.com a Expedia a na recenzním portále TripAdvisor.

Mnohé studie o rychlosti připojení ukazují, že zdarma připojení je nutnost, ale na druhé straně se stále množí negativní reference kritizující rychlost a stabilitu připojení.

Na co si dát pozor při zavádění bezplatného Wi-Fi připojení v hotelu?

Především je nutné držet krok s vývojem a pořídit si vysílače na 5 GHz pásmu, které nejsou tak rušeny jinými spotřebiči. A pokud to myslíte se svými hosty vážně, řiďte provoz jednotlivých vysílačů pomocí řídícího prvku a dodávejte signál prostřednictvím kvalitních vysílačů.

Do hotelové bezplatné sítě nechte hosty přihlásit jednoduchým přihlašovacím heslem, které bude platné v celém objektu.

Bezplatné Wi-Fi je sice pro provozovatele náklad, ale při poskytnutí bezchybné služby se brzy vrátí v opakovaných návštěvách klientů a recenzích.

Při poskytování bezplatné sítě Wi-Fi lze velmi dobře marketingově zvládnout i mnohé přidané hodnoty pro ubytované hosty nebo návštěvníky restaurace, kongresových zařízení či wellness. Chce to jen popřemýšlet a nějaký ten nápad zrealizovat, možností využití ve virtuálním světě je nespočet.

mikenopa

Mikenopa je mezinárodní společnost působící v České republice, na Slovensku, v Řecku a Ruské federaci. Společnost se profiluje jako dodavatel špičkových technologií a souvisejících služeb pro hotely, business centra a rezidenční projekty.

Comments are closed.