Ložní povlečení

Nejdůležitější kritéria výběru ložního povlečení kromě ceny je kvalita a výdrž, tj. zjednodušeně řečeno stálost struktury a počet cyklů praní.

Stálost struktury, tj. srážlivost, úbytek tkaniny v souvislosti se savostí a stálobarevnost je dána materiálem a jeho zpracováním, počet cyklů praní je ovlivněn zejména druhem praní, kvalitou pracích prostředků, mírou zašpinění a povrchovou úpravou.

Otázka hebkosti, či přívětivosti je velmi osobní záležitost a velmi těžko je možno brát na tyto vjemové pocity zřetel. Každopádně by ubytovací zařízení mělo mít v zásobě různé druhy ložního povlečení, které na přání hostů použije.

Dalším kritériem by měla být otázka snadného žehlení a udržitelnosti vyžehledného stavu – tzv. nemačkavost nebo plná nežehlivá úprava, možnost parfémování a výdrž vůní. Nezanedbatelným aspektem při výběru povlečení by měla být otázka opravitelnosti z pohledu šití, resp. obšití.

V případě využití ložního povlečení v rámci marketingu, tj. tkaní nebo tištění log, nápisů a dalších sdělení, je nutné zohlednit užitkovou hodnotu a přípradné opravy.

Kvalita ložního povlečení by měla být garantována nejen certifikáty a osvědčeními, ale taktéž doklady o testování. Ložní prádlo má i další aspekty jako je požární odolnost, antialergičnost a mikrobiální čistota.

Doporučený dodavatel – VEBA – PAPILLONS