Koupelnový textil

Nároky na koupelnový textil jsou v zásadě v rámci hotelového textilu nejvyšší. Do koupelnového textilu lze zařadit i textil, který se používá ve wellness prostředí a lázeňských službách.

Jedná se o nejrozmanitější textil, který se v hotelovém provozu používá a to v závislosti na kategorii zařízení. Mnohdy ani v našich poměrech nejsou různé textilní výrobky v nabídce, což je ke škodě. Přidaná hodnota koupelnového textilu může nejen navýšit cenu ubytování, ale i prestiž zařízení a oblíbenost.

Koupelnový textil je nejvíce zastoupen výrobky z froté materiálu, který má jedinečné savé a masážní vlastnosti, hebkost a flexibilnost v konečné úpravě vzorování v závislosti na (ne)využití smyček.

Hodnotící kritéria koupelnového textilu nelze sumarizovat, na každý výrobek je kritérium specifické např. jiné bude na ručník, předložku, župan nebo pantofle. Avšak společným kritériem v zásadě bude hebkost, savost, váha, nešpinivost a parfémování.

Kritickým nedostatkem v hotelových koupelnách jsou odkládací a sušící místa. Čím bude více předem určených prostor pro „samosušení“, tím déle koupelnový textil vydrží. Je už téměř samozřejmostí výchova k hospodárnému používání koupelnového textilu hosty, tj. šetření jeho obměny v rámci pobytu. A pokud bude dostatečné množství odkládacích prostor, ručníky a osušky do druhého dne sami proschnou, avšak za předpokladu, že budou vyrobeny z kvalitních k tomu určených materiálů.

Doporučený dodavatel – VEBA – PAPILLONS