Komunikace a kontakt

0

Jsme v tom průšvihu všichni, někdo víc, někdo méně, někdo situaci snáší hůře, někdo lépe. Co by nás mělo spojovat je komunikace a kontakt.

Neuzavírejme se do sebe, není konec světa, současná situace je pouze přechodné období a zase bude dobře, život půjde dál, i když mnohým z nás asi jinou cestou. Nicméně komunikujme, komunikujme s rodinou, s přáteli, s přímými kolegy, dodavateli, ale také s odběrateli, hosty a potenciálními návštěvníky. Zajímejme se co dělají, dávejme si vzájemně rady a nabídněme pomoc, kterou můžeme dát.

Žijeme v době rozšířené komunikace prostřednictvím mnoha platform. Využijme všech možností komunikace a sledujme, co se děje, co si můžeme vzájemně sdělit a na jaké náměty můžeme navázat, co je pro nás přínosné a co nikoliv.

Odprosťme se od negativních sdělení zveřejněných z neznalosti, schválnosti nebo „čecháčství“, nad mnohými výroky se povznesme a s úsudkem chvíli počkejme, mnohé se komunikuje zbrkle, z neznalosti a bez souvislostí.

Komunikujme s těmi, kteří vás obklopují v běžném soukromém a pracovním prostředí, udělejme si na ně chvíli času. S někým budeme komunikovat na osobní bázi, s někým formálně a s někým neformálně, někoho budeme oslovovat jednotlivě, někdy celou skupinu známých, či neznámých lidí.

Komunikujme pozitivně, současná přechodná doba přejde a je právě čas najít ty správné lidi okolo sebe, kteří budou pozitivně přistupovat k situaci a hledat východiska. Připravme se na „nový“ začátek, čím dříve, tím lépe, moc nám to přeji…

Comments are closed.