Hotelový textil

0

Hotelový textil je nákladovou položkou, která nedá spát téměř žádnému hoteliérovi. Hotelový textil je v mnoha případech noční můrou mnoha hotelových profesí, neboť hotelové prádlo se využívá na mnoha střediscích a jeho oběh je nekonečný. S rozšiřováním nabídky služeb v ubytovacích zařízeních je hotelový textil téměř neustále nedostatkovým zbožím.

Názorů na hotelový textil, jeho kvalitu, minimální zásobu, dobu použitelnosti, spotřebu kusů na hosta (osobu), praní a čištění jsem za svůj profesionální život slyšel tolik, že by z toho mohla být dobrá detektivka.

A tak, jak je hotelový textil v ubytovacích zařízeních hojně zastoupen, stejně tak je hojně zastoupen trh s výrobci, distributory, prádelnami a čistírnami, opravnami a pronájemci.

Stále ještě mnohá ubytovací zařízení si perou hotelové prádlo sami, mají vlastní prádelny a mandly nebo využívají specializované provozovny, které perou výhradně hotelové prádlo a nemíchají je s prádlem z jiných provozů, což je v ideálním stavu nejlepší varianta.

Koloběh hotelového textilu a jeho středně dlouhá životnost dává možnost vyzkoušet nejrůznější dodavatele a to jak tuzemské, tak zahraniční. Existuje řada postupů, jak zjistit kvalitu, stálobarevnost, savost a výdrž hotelového textilu a jak skloubit kvalitu s funkčností.

Existuje nejrozmanitější nabídka materiálů, gramáží, úprav a personifikací, kterými se kvalita hotelového prádla liší.

Hotelový textil lze dělit na :

pokojový
koupelnový
restaurační
lázeňský
úklidový
oblečení
reklamní

Ne všechni výrobci a dodavatelé jsou schopni zaručit veškerý sortiment hotelového textilu, ale z praxe je zřejmé, že čím více je dodavatel schopen uspokojit poptávku, tím jsou lepší dodavatelsko-odběratelské vztahy. Speciálné u hotelového textilu je zřejmé, že největší výhody z těchto vztahů plynou pro řetězcové hotely.

Ale každá výhoda má i své nevýhody – i když pracovní postupy praní prádla a jeho používání je téměř po celém světě stejné, liší se zejména přírodní podmínky, voda a chemikálie. Takže ne každé prádlo vyrobené mimo Evropu z místních materiálnů je pro Evropu vhodné a naopak.

Při rozhodování o nákupu hotelového ložního povlečení se řiďte nejen vlastním uvážením, ale i následujicími kritérii

Doporučení výrobci a dodavatelé
Veba

Další dodavatelé:
Tibex
Eurotrend
Textil 4 Hotels
Atos
Jindřich Musil
Belvedere
Davídek s.r.o.

Comments are closed.