Hotelový rezervační systém

0

Hotelový rezervační systém je nedílnou součástí úspěšného provozu každého většího ubytovacího zařízení. Hotelové systémy se od sebe liší především objemem funkcionalit, rozhraním a výstupními daty.

Na trhu a v užívání jsou tuzemské a zahraniční hotelové rezervační systémy, které byly vyvíjeny pro široké použití v nějrůznějších zařízeních, ale i specifické, které jsou jedinečné pro daná zařízení typu řetězcových hotelů – Hotel Booking Engine.

Při rozhodování o nákupu hotelového rezervačního systému je nezbytně nutné předem stanovit prioritní funkcionality a jejich využití, kombinovat modulové napojení systému s možností napojení na další aplikace.

Ideální systém je komplexní se všemi funkcemi, které jsou pro ubytovací zařízení potřebné. Toto se hodí při nákupu hotelového rezervačního systému při otevírání nového zařízení, kdy se ještě nepoužívají jiné aplikace např. účetní nebo technologické spojené s provozem zařízení.

Důležitým aspektem při výběru je implementace a úložiště dat, možnost externích přístupů a především sběr dat a jejich výstupů, resp. jejich exportu k dalšímu využití zejména marketingovému.

Bez hotelového rezervačního systému a jeho plném využití si už v současné technické době nedovedu představit žádné ubytovací zařízení, je však nutné bedlivě vybrat výrobce podle mnoha zásadních kritérií.

V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat, rád se s vámi podělím o praktické zkušenosti z mého mnohaletého aktivního působení v hotelovém provozu a přímém užívání několika hotelových rezervačních systémů.

Comments are closed.