Hotelový nábytek

0

Rozhodnutí o dodavateli hotelového nábytku předchází ujasnění koncepce hotelu, jeho cílové klientele a vyzdvihnutí výjimečnosti prostoru hotelového pokoje a jeho vybavení.

Nejrozšířenějším vybavením hotelového pokoje je standardní rozčlenění na vstupní prostor s odkládacím zařízením a vybavením, koupelna s koupelnovým nábytkem a obývací pokoj s integrovanou postelí a standardním nábytkem, tj. noční stolek, malý stolek se sezením a pracovní stůl s minibarem. To je standard, který byl a je dobrý pro průměrná ubytovací zařízení řetězcových typů např. IBIS, B&B a podobně v době, kdy došlo k masovému nárůstu budování hotelových zařízení.

Dnešní doba však vyžaduje trendové budování hotelů, které se budou více či méně odlišovat od standardu. Nemusí vždy jít o komplexní odlišení, stačí se zaměřit na detaily, drobné doplňky, výzdobu nebo nezvyklý detail.

Avšak nabídka naprosto odlišné koncepce hotelového pokoje a jeho neobvyklého vybavení nábytkem je pro klienty vítanou změnou nejen k využití ve formě ubytování, ale i k spontální rozšíření povědomosti o tomto zařízení. Stanou se nositeli a propagátory novinky, prožitku a zajímavosti z důvodu upoutání pozornosti a zájmu. V dnešní mediální době je tolik cest, jak mohou vaši klienti bez vašeho dalšího přičinění propagovat trendové ubytovací zařízení. Chce to jen dát podnět …

Hotelový nábytek je nutné posuzovat z mnoha designových, kvalitativních, výrobních, materiálových a zátěžových hledisek. Dále z pohledu opravitelnosti, variabilnosti, užitkovosti, funkčnosti a výměny (obměny).

Hotelový nábytek musí splňovat i bezpečnostní a protipožární normy, efektivnost využití a je plně podřízen celkovému dojmu nejen pohledovému, ale i užitnému. Jen pro názornost – co je platná skvělá designová postel, když matrace jsou nepohodlné, k čemu je trendový stolek ze skla, který je okamžitě poškrábán, jak působí vysoký lesk výrazné barvy, když je vidět prach a otisky. A tak bych mohl pokračovat dále.

Při výběru hotelového nábytku dejte na zkušenosti nejen architekta, ale spojte zkušenosti výrobce, praktický provoz a vlastní úsudek. Jedině tak se v maximálním měřítku vyhnete pozdějšímu zklamání sice z výjimečného designu, ale s naprosto neužitkovými vlastnostmi.

Současným trendem jsou výrazné designové identity butikových hotelů se souladem hotelového nábytku, textílií a doplňků s technickými vymoženostmi v oblasti topení a klimatizace, audio vizuální techniky, víceúčelových zařízení a vybavení pokojů, koupelen a dalších místností, stěn a dveří, stropů a koutů či výstupků.

Doporučený dodavatel:
ASGK Design s.r.o. – KIBIK

Další dodavatelé:
DESIGN s.r.o.
Vlanad interiéry
Nábytek-24.cz
Atelier-S,a.s.
Lena

Comments are closed.