Hotelové zámkové systémy

0

Mezi bezpečnostní aspekty a priority důvěryhodnosti hotelu patří uzamykací systémy hotelových pokojů. Ta tam je doba, kdy většina hotelů předávala hostům klasické klíče od pokojů. Dnes již bezmála všechny větší hotely využívají kartové zámkové systémy s mnoha funkcionalitami. Mezi ty nejzákladnější patří monitoring vstupů do pokojů s kartami s různým oprávněním a čtecím zařízením až po sofistikovaná napojení na následné služby.

V současné době zámkové systémy využívají magnetické, čipové a bezkontaktní karty, čím je karta univerzálnější co do využitelnosti, tím více šetří administrativní a provozní náklady.

Výhodou zavedení hotelových zámkových systémů je jednak v personifikaci pohybu držitelů karty v rámci objektu, tj. přístupu do jednotlivých zón, do kterých má karta oprávnění, dále v aktivaci služeb na pokoji – elektrická energie, trezor či topení a možnost zápisů dílčích útrat na jednotlivých střediscích a jejich přenos do centrální pokladny.

V budoucnu se plánuje spolupráce i dalšími subjekty třetích stran i mimo ubytovací zařízení.

Budoucnost používání fyzických karet může být nahrazena mobilními přístroji, kdy už dnes v některých zahraničních hotelích se zámkové systémy ovládají telefony nebo otisky prstu či alfanumerickými kody.

Doporučení dodavatelé zámkových systémů:

ENTRY SYSTEMS – výhradní zastoupení Onity pro ČR – hotelové technologie Onity

Další dodavatelé:

EVVA

cardcode

GOLDCARD

ASSA ABLOY

ACS Solution

cominfo

MyMobile

VECTOR

Comments are closed.