Hotel v korunách stromů

0

V každém z nás je kus dítěte a téměř každé dítě touží vylézt na strom. Děti, které mají tu možnost, tráví vcelku hodně svého času na stromech.
Mnoho chlapců mělo svůj dětský sen – vybudovat kousek přístřeší na stromě a nějakou dobu tam zůstat.
Základní myšlenkou stavby hotelů v korunách stromů je právě tento klukovský sen převedený do reálného života umocněný touhou po klidu, odpočinku a bezpečí.
Již léta se provozuje několik úspěšných koncepcí stromových hotelů v mnoha variantách od nejjednoduššího vybavení až po luxusní zařízení a služby vysoko v korunách stromů.
Některé koncepty jsou naprosto soběstačné, jiné využívají zázemí v pozemních službách. Samotné stavby jsou také různorodé, ať už ze dřeva, stavěné na míru nebo např. využitím bývalého letadla upoutaného do koruny stromu.
Přírodní hotely využívající přírodní materiály s velkými obytnými terasami, případně s bazény a vlastním kompletním zařízením jsou určitě vítaným zpestřením unikátních až bizardních hotelových pobytů.
Hotely v korunách stromů lze v současné době nalézt na všech kontinentech a to i v nejsevernějších šířkách Švédska. Nejrozšířenější jsou samozřejmě ve stáloteplotních podmínkách s bujnou vegetací ideálně v blízkosti pláží. Ale není to dogma, postupem času se začínají objevovat samostatné bungalovy i v Evropě a dokážu si představit nějaký ten hotel v korunách stromů i v tuzemsku.
Koncept pobytu ve výšce může být vítaným marketingovým lákadlem s nebývalým množstvím příležitostí speciálních pobytových nabídek s přidanou hodnotou.
Současné technologické vymoženosti dávají předpoklady dodržení hygienických a bezpečnostních předpisů včetně poskytnutí pohodlí a až luxusního ubytování.
Co víc si přát než jídlo nebo nápoje servírované vysoko nad zemí v otevřené atmosféře pod širým nebem a současně ukrytím před okolním světem.

Comments are closed.